Mūzikas ietekme uz mūsu dzīvi

Jebkurš cilvēks savā dzīvē ir saskāries ar mūziku visdažādākajās tās izpausmēs. Jau no mazotnes māmiņas saviem bērniņiem dzied šūpuļdziesmas un ar šo mūziku rada piederības sajūtu un mazina bērna uztraukumu, stresu. Paaugoties, bērns jau pats izvēlās kāda žanra mūziku vēlas klausīties. Ir ļoti svarīgi atbalstīt savas atvases, bet jūsu bērna veselība un oma arī var būt atkarīga no mūzikas žanra izvēles. Arī psihologi ir veikuši eksperimentu un atzīst, ka mūzika spēj mainīt mūsu sajūtas, garastāvokli, kam daudzi cilvēki tomēr netic. Bet kā atrast savu žanru un mūziku, ja šajā pasaulē ir tik daudz melodiju un dziesmu? Ir jāmeklē, jāinteresējas un vēlreiz jāmeklē. Ir iespēja apvaicāties draugiem, kāda mūzika patīk tiem, jo, iespējams, ja jums ir līdzīgas intereses, arī mūzikas izvēle būs līdzīga. šajā laikmetā, kad ir pieejams internets, visu var atrast daudz ātrāk. Un par mūziku uzzināt daudz vairāk.

Vairāk lasiet portālā alfalainaa.fi

Mūzika, kas nomierina

Nav noteikts viens žanrs, kuru klausoties, jūs spēsiet justies mierīgi, atslābuši. Citi, lai aizmirstu ikdienas satraukumu, klausās klasisko mūziku, tomēr citi to nespēj klausīties ilgāk par 5 minūtēm. Tādēļ nevar apgalvot, ka klasiskā mūzika spēs jūs nomierināt, kā to daudzi apgalvo. Protams, loģiski var saprast, ka arī ātra tempa un skaļa mūzika jūs nenomierinās, bet tieši pretēji – satrauks. Lai vislabāk atslābtu, ir ieteicams klausīties lēnu mūziku, dziesmas, kurās nav izteikti un ātri vārdi. Bet nekādā gadījumā nav jāklausās mūzika, kura jums nepatīk. Vissvarīgākais ir atrast dziesmas, kuras jums patīk, atsauc labas atmiņas un spēj jūs atslābināt. . Lai izvairītos no stresa, negācijām un strīdiem, ieteicams klausīties mierīgu, bet jums patīkamu mūziku.

Ātra mūzika uztrauc

Lai arī cik ļoti cilvēkiem, vairākums jauniešiem, patīk ātras, agresīvas dziesmas, tās tomēr kritiski spēj ietekmēt garastāvokli no laba uz sliktu. Ikdienā, klausoties skaļu un agresīvu mūziku, jūsu prāts nespēj nomierināties un visu laiku ir stresa stadijā. Lai arī cilvēkam šāda veida mūzika šķiet pieņemama un tas uzskata, ka garastāvoklis tiek uzlabots, tomēr agresīvie vārdi un skaļā melodija ietekmē smadzenes, kas izraisa uztraukumu un ir iemesls daudziem strīdiem ar ģimeni, draugiem un paziņām. Ātra un skaļa mūzika būs noderīga ballītēs, kad ir nepieciešams iekustināt savu ķermeni, nedaudz patrakot. Arī šāda veida mūzika ir nepieciešama, bet tomēr lai “izlādētos”, ne nomierinātos.

Mūzika pirms iešanas gulēt?

Cilvēkiem bieži patīk klausīties mūziku pirms iešanas gulēt, jo šķiet, ka ar mūzikas palīdzību var nomierināties un nedomāt par ikdienas problēmām. Bet tā nepavisam nav, pētījumi rāda, ka nav ieteicams klausīties jebkāda veida mūziku pirms naktsmiera, jo smadzenes nespēj “atslēgties” un miegs nav pilnvērtīgs. Guļot, mēs uzņemam spēkus un enerģiju nākamajai dienai, bet mēs to nevaram izdarīt, ja mūsu mieru naktī traucē mūzikas pavadījums. Ja jūs dodaties gulēt ar mūziku fonā un no rīta nejūtaties izgulējies, varbūt pamēģiniet šonakt mūziku neieslēgt un pārbaudiet, vai šis ir iemesls sliktam miegam.

Lai nu kā, ir skaidrs, ka mūzika spēj ietekmēt gan mūsu garastāvokli, gan naktsmieru. Iespējams, tā spēj ietekmēt daudz vairāk nekā mums šķiet. Lai gan ir cilvēki, kuri apgalvo, ka mūziku neklausās, ikdienā var sastapties ar ļoti daudz melodijām dabā, sadzīvē, kas arī var mainīt noskaņojumu. Lai izvairītos no strīdiem, labāk sevi neuztraukt un klausīties nomierinošu mūziku, bet ballītēs droši var klausīties ātru, skaļu mūziku.