Mūzika mūsu dzīvē

Ik dienu mēs saskaramies ar melodijām, skaņām un visdažādākajiem ritmiem. Pa ielu, ejot uz darbu, ir iespēja sadzirdēt mašīnu motoru rūkoņu, signalizāciju ritmisko gaudošanu un cilvēku runas, kas ar laiku pārtop lielā skaņu juceklī. Pilsētā šīs skaņas sākumā var šķist kā troksnis, bet ieklausoties ir iespēja sadzirdēt kādas jaunas, nekad nedzirdētas skaņas. Ir iespēja ieklausīties un skaņas atdalīt, ieklausīties un konkrēti izveidot savu melodiju. Ja pilsētā tas šķiet grūti, noteikti bieži ir jādodas uz laukiem, mežu vai kādu pļavu, lai izvēdinātu galvu un ieklausītos dabas skaņās, ne cilvēku radītajās.

Arī mežā, pļavā, pie jūras, citiem vārdiem sakot, pie dabas krūts, ir iespēja sadzirdēt visdažādākās skaņas. Sākot no putnu bezgalīgajām čalām, strautiņa burbuļošanu un beidzot ar vējā pūsto priežu līgošanos un krakšķēšanu. Šīs visas skaņas veido vienu veselumu – melodiju, mūsu dzīves dziesmu. Ir svarīgi novērtēt to, kas mums ir dots un sadzirdēt mazās prieka skaņas, kuras mums tiek sniegtas. Uz 10 minūtēm dienā apstājoties un ieklausoties dzīves melodijā, tu atbrīvojies, paliec laimīgāks un tik daudz neuztraucies par dzīves mazajām problēmām. Šo melodiju dzirdot rodas vēlme atdarināt šīs skaņas ar instrumentu palīdzību. Instrumentu radītās skaņas spēj nomierināt, atslābināt. Vairākiem instrumentiem apvienojoties ir iespēja radīt neticami skaistu melodiju, bet ir iespēja to arī sabojāt. Tādēļ ir jāpārzina sava joma, ja vēlas ar sevis radīto mūziku iepriecināt citus. Tā kā instrumentiem ļoti krasi var atšķirties toņi, skaņas un vibrācijas, ir iespēja izveidot tūkstošiem dažādu, unikālu melodiju. Kā arī 21. gs. ir tehnoloģiju gadsimts un ir iespēja izveidot jaunas, pat nedzirdētas skaņas, kas skaņdarbiem piešķir vēl lielāku unikalitāti.

Ar mūziku ir iespēja iedvesmot kādu, uzlabot garastāvokli, kā arī izpaust savas emocijas. Ir cilvēki, kuri mūziku uztver ļoti nopietni un radot savas skaņas, vēlas iedvesmot citus. Mūzika, tā principā ir vibrācija, kas ietekmē apkārtējos objektus, tādēļ ar dziesmu ir iespēja atstāt iespaidu uz cilvēkiem, kā arī uz dzīvniekiem. Ne vienu reizi vien ir redzēti gadījumi, kad suņi dzied līdz saimnieka dziedājumam, vai kā putni čiepst, kad dzird kādu sev tīkamu melodiju. Dziesma ir arī enerģija, kuru uzņemam vai padodam kādam tālāk. Principā viss, kas notiek ir enerģijas apmaiņa. Tādēļ arī dziesma spēj radīt lielu enerģijas plūsmu, no kuras dažiem cilvēkiem izveidojas “zosāda”. Ja cilvēkam izveidojas šī sauktā “zosāda”, cilvēki uzreiz spriež, ka šī ir mūzika/melodija, kas uzrunā un spēj aizkustināt.

Arī cilvēki spēj veidot mūziku – ar savu balsi. Daži cilvēki ir ļoti apdāvināti un spēj izdvest skaņas, kuras līdz šim nezinājām, ka ir iespējams dzirdēt nākam no cilvēka mutes. Bet tas viss arī nav nemaz tik vienkārši. Ja cilvēks ir apdāvināts ar skaistu balsi, viņam tajā ir jāiegulda liels darbs. Jāstrādā, lai varētu nodziedāt ļoti maigi, vai nodziedāt 5 sekundes vienu noti. Svarīgi ir arī uztrenēt dzirdi, lai varētu sadzirdēt cik augstu, vai cik skaļi ir jādzied konkrētajā brīdī. Ir iespēja arī savienot vairāku dziedātāju balsis un izveidot kaut ko pavisam jaunu, kaut ko nedzirdētu.