Interesanti fakti par muzikantiem

  • Skaļas mūzikas klausīšanās, negatīvi ietekmē centrālo nervu sistēmu. Tas nozīmē, ka skaļas mūzikas klausīšanās automašīnā ir bīstama gan jūsu veselībai, gan jūsu dzīvībai. Tāpēc, Ņujorkā, katrā pilētā atrodas skaņas noteicējs, kas liek maksāt soda naudu visiem, kas pārsniedz pieļaujamo skaļumu. Bet, Anglijas pilsētā Birmingemā, policija ir spērusi soli vēl tālāk, par skaļu mūzikas klausīšanos automašīnā, tiek konfiscēta…automašīna. Kaut gan jāsaka, ka kvalitatīvas mūzikas klausīšanās automašīnā ir lielisks veids, ka saīsināt laiku un padarīt ceļu daudz patīkamāku.
  • Leonardo da Vinči virtuozi spēlēja uz liras. Kad Milānas tiesā izskatīja Leonardo lietu, tad viņš tur figurēja nevis kā mākslinieks vai izgudrotājs, bet gan kā mūziķis.
  • Bēthovens, pirms mūzikas sacerēšanas vienmēr iemērca galvu aukstā ūdenī.
  • Visiem labi pazīstamās dziesmiņas “Happy Birthday to You” autortiesības ir aizsargātas līdz pat šim brīdim. To, bez maksas drīkst dziedāt ģimenes vai draugu lokā, bet nedrīkst izmantot komerciālos nolūkos, piemēram, kinofilmā, uz apsveikuma kartiņas, u. t., par to ir jāmaksā. Mūsdienās, dziesmiņa, katru gadu nes aptuveni 2 miljoni dolāru lielu peļņu kompānijai, dziesmas īpašniecei.
  • Madonnas komandā ir speciāla grupa, kuras uzdevums ir nepieļaut dziedātājas DNK zādzību. Tad, kad Madonna iznāk no grimētavas, grupas darbinieki, rūpīgi iztīra matus, ādas daļiņas, siekalu lāsītes un tikai tad, tajā telpā ļauj ienākt citiem cilvēkiem.
  • Pirmā un pagaidām vienīgā grupa, kas ir sniegusi koncertus uz visiem pasaules kontinentiem ir Metallica. 2013. gadā grupa sniedza koncertu zem kupola antarktiskajā izmēģinājumu stacijā Karlini, priekš 120 klausītājiem. Unikāls šis koncerts bija arī tāpēc, ka lai ievērotu visas pieņemtās dabas aizsardzības normas Antarktīdā, netika izmantoti skaņas pastiprinātāji. Bet, lai dzirdētu koncertu, skaņa uzreiz tika translēta klausītāju austiņās.
  • Hip-hop grupa Wu-Tang Clan izlaida savu dubulto albūmu “Once Upon a Time in Shaolin” vienā eksemplārā. Disks tika pārdots izsolē par vairākiem miljoniem dolāru uzņēmējam Martinam Škreli un tas tika oficiāli atzīts par visdārgāko albumu visā vēsturē. Darījuma noteikumi, neļāva gūt komerciālu izdevīgumu no pirkuma līdz 2013. gadam, bet neaizliedza izplatīt dziesmas bez maksas vai arī sarīkot noklausīšanos.
  • Grupas Queen ģitārists Braiens Mejs, vienmēr, mediatora vietā izmantoja monētu. Muzikants teica, ka mediators ir pārāk lokans, bet pie monētas labajām īpašībām var pieskaitīt arī to, ka monētas malas ir rievotas un ka tas palīdz izvilināt no ģitāras īpašu čerkstošu skaņu. Kaut gan oficiāli šī nomināla monētas ražošana tika pārtraukta 1970. gadā, tomēr tika saražota vēl viena partija speciāli Meja tūrei 1993. gadā.
  • Amerikāņu grupa Manowar, 1987. gadā tika iekļauta Ginesa rekordu grāmatā, kā visskaļākā grupa uz pasaules.
  • Vienā, no uzstāšanās reizēm, itāļu televīzijā, muzikantu grupai MUSE lika uzstāties zem fonogrammas. Muzikanti nolēma izrādīt protestu un pirms uzstāšanās samainīties ar instrumentiem. Bet, pēc uzstāšanās, bundzinieks sniedza interviju, grupas vadītāja vārdā.